Anasayfa > Şirket > Hakkımızda

JinkoSolar Holding Co., Ltd. Hakkında

 

JinkoSolar (NYSE: JKS), güneş enerjisi alanında küresel bir liderdir. JinkoSolar, güneş ürünü, çözümleri ve hizmetlerinin Çin, Birleşik Devletler, Japonya, Almanya, İngiltere, Şili, Güney Afrika, Hindistan, Meksika, Brezilya, Birleşik Arap Emirlikleri, İtalya, İspanya, Fransa, Belçika ile diğer ülke ve bölgelerdeki çeşitlilik gösteren uluslararası kamusal, ticari ve meskun müşteri tabanlarına satış ve dağıtımını yapmaktadır. JinkoSolar, 31 Mart 2015 Salı tarihi itibariyle silikon külçe ve sandviç panellerde yıllık 3 GW, güneş hücrelerinde 2.0 GW ve güneş panellerinde 3.5 GW kapasiteyle dikey olarak bütünleşmiş bir ürün değer zinciri oluşturmuştur. Ayrıca Çin'e elektrik satmakta olan JinkoSolar, 31 Mart 2015 Salı tarihi itibariyle şebekeye yaklaşık olarak 617 mW'lık güneş enerji paneli bağlamıştır.

 

JinkoSolar, Çin'in Jiangxi ve Zhejiang eyaletleri, Malezya, Portekiz ve Güney Afrika'daki 5 üretim tesisinde, Çin, İspanya, İngiltere, Birleşik Arap Emirlikleri, Ürdün, Suudi Arabistan, Mısır, Fas, Gana, Brezilya, Kosta Rika ve Meksika'daki 12 global satış ofisinde ve Almanya, İtalya, İsviçre, Birleşik Devletler, Kanada, Avustralya, Singapur, Japonya, Hindistan, Güney Afrika ve Şili'deki 11 denizaşırı bağlı kuruluşta toplam 15.000'den fazla kişiye istihdam sağlamaktadır.

 

 

 

 

Rakamlarla Gerçekler

JinkoSolar 2010 yılında NYSE'de halka arzından bu yana güneş enerjisi sektöründe küresel bir lider haline gelmiştir.

Kalite

JinkoSolar'da dikey entegre imalat prosesinin tüm adımları denetlenir.

Teknoloji

JinkoSolar enerji santralinin tamamını optimize ederken gelişmiş kristalin silikon güneş enerjisi teknolojilerini kullanır.