Anasayfa > Bülten > Haberler

JinkoSolar DST Enerji'nin 7MW Kapasitesindeki Projesi için FV Güneş Paneli Tedarik Ediyor

04/20/2016

ŞANGHAY, 20 Nisan 2016 -- Güneş enerjisi FV endüstrisinin global lideri JinkoSolar Holding Co., Ltd. ("JinkoSolar"), Türkiye'de kullanılmak üzere DST Enerji Elektrik Üretim A.Ş. ("DST Enerji ") şirketine 7 MW gücünde FV güneş paneli tedarik ettiğini duyurdu.

Ali Can Takunyacı, enerji üretim şirketinin üst yönetim pozisyonlarında edindiği 19 yıllık tecrübeyle Nisan 2014 tarihinde kendi şirketi DST Enerjiyi kurmuştur. Güneş enerjisi proje geliştirme sürecinin akabinde şirketin ilk EPC projesi olan 7 MW kurulu güce sahip Ortakonak-1 güneş enerjisi tesisini açmıştır. Bu tesis, Türkiye'nin orta Anadolu bölgesindeki Konya ilinde bulunmakla birlikte 137.000 m2'lik bir alana sahiptir.    

Mart 2015 tarihinde yatırımcı GNCR Holding ile sözleşme imzalanmıştır. Tasarım, proje onayı ve arazi geliştirme süreçlerinin akabinde DST Enerji, Eylül 2015 tarihinde saha çalışmalarını başlatmıştır. Şirket, bu ilk önemli projesi kapsamında JinkoSolar'ın JKM260PP polikristal modüllerini tercih etmiştir.

Yoğun bir saha çalışmasının ardından Mart 2016 tarihinde TEDAŞ (Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş.) ile geçici kabul imzalanmış ve tesis, ticari faaliyetlerini başlatmıştır.

Takunyacı şu ifadeleri dile getirmiştir: "Gölgeleme kayıpları, kablolama kayıpları, dönüştürücü kayıpları ve uyumsuzluk kayıplarını asgari düzeye indirebilmek amacıyla bu tesisin yapım aşamasında mühendislik bilgilerimizden faydalandık. Bu kapsamda seri planlama ve dönemsel eğim açısı ayarlama çeliği de uygulanmıştır. İlk aya ait enerji verimlilik sonuçları, Ortakonak-1 güneş enerjisi tesisinin Türkiye'deki en etkin güneş enerjisi tesislerinden birisi olacağını göstermiştir. Bu mükemmel projeye katkılarından ötürü ekibime, yatırımcıya ve çözüm ortaklarımıza teşekkür ederim."

Jinkosolar Türkiye Ülke Müdürü Arda Kristaporyan şu ifadeleri dile getirmiştir: "DST'nin ortağı olduğumuz ve tasarım, mühendislik ve yapım açısından bu benzersiz projeleri geliştirdiğimiz için gururluyuz. Esnekliğimiz, güvenilirliğimiz ve teknik gücümüz, DST'nin gerekliliklerine yanıt vererek gelecekte de sürdürülebilir ve istisnai bir ortaklığa sahip olmamızı sağlamıştır. Ortaklarımızla birlikte bizi daha güçlü kılan ve piyasadaki lider rolümüzü koruyan (PID etkisine karşı koruma içeren) içermeyen modüllerimiz sayesinde ortaklarımızın olağanüstü saha performanslarını görmek bizleri mutlu ediyor."

 

İLETİŞİM: Sebastian Liu, JinkoSolar Holding Co., Ltd., +86 21 5183 3056, ir@jinkosolar.com

JinkoSolar, sPower ile Bir Gigavatlık Tedarik Anlaşması İmzalıyor

01/27/2016

ŞANGHAY, 27 Ocak 2016 -- Solar FV endüstrisinin global lideri JinkoSolar Holding Co., Ltd. ("JinkoSolar" veya "Şirket") (N.

daha fazla >>

JinkoSolar DST Enerji'nin 7MW Kapasitesindeki Projesi için FV Güneş Paneli Tedarik Ediyor

04/20/2016

ŞANGHAY, 20 Nisan 2016 -- Güneş enerjisi FV endüstrisinin global lideri JinkoSolar Holding Co., Ltd. ("JinkoSolar"), Türki.

daha fazla >>

JinkoSolar, Türkiye'de Kullanılmak Üzere Asunim-Phoenix Solar Konsorsiyumuna 6.9 MW FV Modül Temin Ediyor

04/26/2016

ŞANGHAY, 26 Nisan 2016 -- Güneş enerjisi FV endüstrisinin global lideri JinkoSolar Holding Co., Ltd. ("JinkoSolar") (NYSE:JKS),.

daha fazla >>