Anasayfa > Bülten > Haberler

JinkoSolar, sPower ile Bir Gigavatlık Tedarik Anlaşması İmzalıyor

01/27/2016

ŞANGHAY, 27 Ocak 2016 -- Solar FV endüstrisinin global lideri JinkoSolar Holding Co., Ltd. ("JinkoSolar" veya "Şirket") (NYSE: JKS), bugün ki açıklamasında bir gigavatlık (GV) solar FV modüllerinin ABD'li lider bağımsız güç üretici (IPP) şirketi sPower'a tedarikine ilişkin bir anlaşma yaptığını belirtti.

Bu anlaşma, JinkoSolar tarafından bugüne kadar Birleşik Devletlerde yapılan en büyük sözleşme niteliğindedir. JinkoSolar, 2016 yılsonundan önce gerçekleştirilecek farklı projelerde kullanılmak üzere üç milyondan fazla yüksek verimliliğe sahip solar FV modüllerini sPower firmasına tedarik edecek.  

sPower, bir kaç yıldır Kaliforniya'daki şebeke ölçeğinde güneş enerjisi projelerini de içerecek şekilde Amerika ve İngiltere'de güneş ve rüzgar enerjisi projeleri geliştirmektedir. Şirket, kısa süre önce 2015 yılına ait işletme portföyünü iki katına çıkararak 500 MW seviyesine yükselttiğini duyurmuş ve önümüzdeki on iki ay içinde ilave 700 MV artış yapmayı planlamaktadır.   

JinkoSolar ABD Genel Müdürü Bay Nigel Cockroft şu ifadeleri dile getirmiştir: "JinkoSolar, ABD güneş enerjisi geliştirme piyasasının önemli oyuncularından olan sPower şirketinin stratejik ortağı olmaktan gurur duyar. Bu anlaşma, JinkoSolar'ın işletme güvenilirliğine ve gelişmiş modül teknolojisinin rekabet gücüne dair bir kanıtıdır. Ayrıca, bu anlaşma, JinkoSolar'ın kısa süre içinde ABD'deki lider güneş paneli tedarikçilerinden birisi olacağını göstermektedir."

sPower CEO'su Ryan Creamer "ABD Federal Hükümeti tarafından şebeke ölçeğinde güneş enerjisi gelişimine yönelik Yatırım Vergisi Kredilerine yapılan kapsam genişletmesi dikkate alındığında anlaşmanın zamanlaması önemlidir. Girişken kalkınma hedeflerimizi başarılı bir şekilde gerçekleştirebilmek ve kaynaklarımızı güvence altına alabilmek için stratejik kaynak kullanımı, sPower planının bir parçasıdır" ifadelerini dile getirmiştir.     

 

İLETİŞİM: Sebastian Liu, JinkoSolar Holding Co., Ltd., +86-21-5183-3056, ir@jinkosolar.com

JinkoSolar, sPower ile Bir Gigavatlık Tedarik Anlaşması İmzalıyor

01/27/2016

ŞANGHAY, 27 Ocak 2016 -- Solar FV endüstrisinin global lideri JinkoSolar Holding Co., Ltd. ("JinkoSolar" veya "Şirket") (N.

daha fazla >>

JinkoSolar DST Enerji'nin 7MW Kapasitesindeki Projesi için FV Güneş Paneli Tedarik Ediyor

04/20/2016

ŞANGHAY, 20 Nisan 2016 -- Güneş enerjisi FV endüstrisinin global lideri JinkoSolar Holding Co., Ltd. ("JinkoSolar"), Türki.

daha fazla >>

JinkoSolar, Türkiye'de Kullanılmak Üzere Asunim-Phoenix Solar Konsorsiyumuna 6.9 MW FV Modül Temin Ediyor

04/26/2016

ŞANGHAY, 26 Nisan 2016 -- Güneş enerjisi FV endüstrisinin global lideri JinkoSolar Holding Co., Ltd. ("JinkoSolar") (NYSE:JKS),.

daha fazla >>